Káva ze všech koutů světa pro skutečné fajnšmekry

Všichni milovníci tohoto lahodného moku ihned kvalitní kávu poznají. Mají nastudované nejen samotné druhy kávy, ale též přesné kroky jejího správného pražení a rituály spojené se správnou přípravou. Za tajemstvím úspěchu stojí prvotřídní kávová zrna, která vám ovšem jen tak někdo nenabídne.

Jaké země patří mezi TOP v prodeji kávy?

Káva je neodmyslitelně spjata s Etiopií, Brazílií a Kolumbií. Delikatesu rovněž pořídíte i v Hondurasu či Papui-Nové Guinei. Kávy ze všech těchto zemí mají společného jmenovatele, jímž je získání maximálního potenciálu z každého zrnka. Zároveň se klade důraz na to, aby káva pocházela z aktuálních sklizní a byla pečlivě vypěstovaná, sklizena a zpracovaná. Zhruba 65 % z celkové světové produkce kávy patří zrnkové kávě Arabica. S tímto druhem rozhodně neuděláte chybu, neboť se jedná o nejkvalitnější druh kávovníku. Nabídne vám nespočet lahodných chutí, tónů a přitom neobsahuje příliš kofeinu.

Na co si dát pozor při nákupu kávy?

Nepatříte-li mezi kované znalce, máme pro vás pár tipů, jak poznat ideálního dodavatele kávy. Správná pražírna udržuje přímý kontakt se svými mezinárodními či tuzemskými importéry kávy či přímo se samotnými farmáři. Díky tomu zná kvalitu a historii každého zrnka, zná jeho chuťový profil, potenciál a je tak schopna poradit vám s výběrem kávy dle vašich preferencí. Řídit se můžete dle země původu, převládajícího chuťového profilu, způsobu přípravy nebo míry kyselosti/acidity. Zkušený prodejce by vám měl rovněž umět doporučit vhodný typ kávy, jenž se hodí k přípravě tolik oblíbeného espressa. Stejně tak se zajímá i o to, aby ve své nabídce měl další typy káv, které uspokojí skutečně každého.

Nejste si jistí?

Pokud se nemůžete rozhodnout, jakou kávu si zakoupit, vsaďte na degustační sety. V rámci tohoto balíčku si můžete navolit až 6 druhů zrnkového kávy dle vlastního výběru. Můžete si tak poskládat dárkový balíček i pro své blízké, jimž tímto způsobem umožníte ochutnat kávu z nejžádanějších oblastí světa.

Káva nás prostě baví...

Ve světě výběrové kávy nás neustále něco fascinuje a překvapuje. Jsou to především nové a nové vůně, chutě a způsoby přípravy, které neustále objevujeme. Přesně to byl ten impulz, na základě kterého jsme se před lety vrhli na pražení a prodej kávy.

Mám chuť na pořádnou kávu

Kávový eshop

Prodej kávy? To prostě milujeme. Na našem eshopu naleznete vše co správný kávomilec potřebuje. Čerstvě praženou kávu na espresso, alternativní přípravu, ale i spoustu kávového příslušenství.

Mám chuť na pořádnou kávu

Snižujeme uhlíkovou stopu

Při pražení kávy nám vzniká biologický odpad. Jsou to kávové slupky nebo také pergamon, který rozdáváme zahrádkářům v našem okolí či zákazníkům jako hnojivo. Pokud Vám přijde objednávka naší kávy v již použité krabici, nedivte se. I tímto způsobem se snažíme, aby náš prodej kávy byl šetrný k přírodě.

Mám chuť na pořádnou kávu

káva do druhého dne u vás

Vaši objednávce se věnujeme hned, jak k nám přijde. Zpravidla sa k nám ji daří ješte tentýž den expedovat k Vám. Do druhého dne si tak svoji objednanou kávu můžete vychutnávat v pohodlí Vašeho domova.

káva ze všech koutů světa

Spolupracujeme hned s několika evropskými a českými importéry, kteří pro nás dováží kávu od producentů, z celého světa. Ná základě vzorků, které si předem vyžádáme, se rozhodujeme, které kávy nakoupíme a necháme dovést k nám do pražírny, abychom je následně mohli upražit a nabídnout Vám je na našem e-shopu

káva pro všechny

Výběrem kávových odrůd, druhem zpracování ale třeba i způsobem pražení se Vám snažíme nabídnout takové kávy, aby si u nás vybral opravdu každý. Ať už jste milovníkem hutného a silného espressa, lehkým ovocně svěžím filtrem či "starým dobrým turkem".

top servis

Jste kavávarna, kancelář, hotel či koncový zákazník? Neděláme rozdíly. Vždy nám jde o to, abyste s naším přístupem a našimi službami byli maximálně spokojení. Na Vaše dotazy a zprávy reagujeme rychle a flexibilně.