Káva ze všech koutů světa pro skutečné fajnšmekry

Všichni milovníci tohoto lahodného moku ihned kvalitní kávu poznají. Mají nastudované nejen samotné druhy kávy, ale též přesné kroky jejího správného pražení a rituály spojené se správnou přípravou. Za tajemstvím úspěchu stojí prvotřídní kávová zrna, která vám ovšem jen tak někdo nenabídne.

Jaké země patří mezi TOP v prodeji kávy?

Káva je neodmyslitelně spjata s Etiopií, Brazílií a Kolumbií. Delikatesu rovněž pořídíte i v Hondurasu či Papui-Nové Guinei. Kávy ze všech těchto zemí mají společného jmenovatele, jímž je získání maximálního potenciálu z každého zrnka. Zároveň se klade důraz na to, aby káva pocházela z aktuálních sklizní a byla pečlivě vypěstovaná, sklizena a zpracovaná. Zhruba 65 % z celkové světové produkce kávy patří zrnkové kávě Arabica. S tímto druhem rozhodně neuděláte chybu, neboť se jedná o nejkvalitnější druh kávovníku. Nabídne vám nespočet lahodných chutí, tónů a přitom neobsahuje příliš kofeinu.

Na co si dát pozor při nákupu kávy?

Nepatříte-li mezi kované znalce, máme pro vás pár tipů, jak poznat ideálního dodavatele kávy. Správná pražírna udržuje přímý kontakt se svými mezinárodními či tuzemskými importéry kávy či přímo se samotnými farmáři. Díky tomu zná kvalitu a historii každého zrnka, zná jeho chuťový profil, potenciál a je tak schopna poradit vám s výběrem kávy dle vašich preferencí. Řídit se můžete dle země původu, převládajícího chuťového profilu, způsobu přípravy nebo míry kyselosti/acidity. Zkušený prodejce by vám měl rovněž umět doporučit vhodný typ kávy, jenž se hodí k přípravě tolik oblíbeného espressa. Stejně tak se zajímá i o to, aby ve své nabídce měl další typy káv, které uspokojí skutečně každého.

Nejste si jistí?

Pokud se nemůžete rozhodnout, jakou kávu si zakoupit, vsaďte na degustační sety. V rámci tohoto balíčku si můžete navolit až 6 druhů zrnkového kávy dle vlastního výběru. Můžete si tak poskládat dárkový balíček i pro své blízké, jimž tímto způsobem umožníte ochutnat kávu z nejžádanějších oblastí světa.

Seznamte se s kávou Mohaji

Jste u nás poprvé? Ochutnejte více druhů kávy Mohaji. Připravili jsme pro vás malé i velké degustační sety a rozdělili je podle způsobu přípravy, pro kterou se kávy hodí. Ať příště víte, pro kterou se vrátit.

Prozkoumejte nabídku

Kávové předplatné

Obdarujte sebe nebo své milované výhodným kávovým předplatným. Měsíčně vám doručíme 600 g nebo 1 kg naší čerstvě pražené kávy dle vašeho výběru.

S naším předplatným nikdy nezůstanete bez kávy a ušetříte.

Další informace

Příběh Mohaji

Mohaji je česká pražírna výběrové kávy, kterou v roce 2015 založilo trio Monika, Hanz a Jirka. S pečlivostí vybíráme a pražíme kávová zrna ze všech koutů světa tak, abyste si mohli vybrat z rozmanitých chutí, ať už patříte mezi fanoušky espressa, nebo filtrované kávy.

Aktuálně pro vás každý den praží David, spolumajitel Mohaji.

Prozkoumejte nabídku

Kávový catering

S naším kávovým cateringem proměníte každou akci v nezapomenutelný zážitek.

  • Schůzky, oslavy, konference a festivaly.
  • Jsme připraveni i na opravdu velké akce se stovkami hostů.
  • Zajistíme veškeré vybavení i vyškolené baristy.
  • Umístíme vaše logo na kelímek, nebo rovnou na celý stánek.

Zvládneme i ty opravdu velké akce. Pro festival Rock for People zajišťujeme dodávky kávy i obsluhu návštěvníků, pořadatelů a účinkujících.

Další informace

Káva do druhého dne u vás

Objednejte do 13:00 a vaši objednávku odešleme ve stejný den. Ten další už budete mít kávu u sebe.

Výběrová káva z celého světa

Objevte rozdíly, které nabízí kávy z různých koutů světa. Pražíme jen opravdové výběrovky, každý den, ručně a s pečlivostí, která jim náleží. Ochutnejte i vy.

U nás si vybere každý

Ať už jste milovníkem hutného a silného espressa, nebo lehkého ovocně svěžího filtru, v naší nabídce si určitě vyberete.

Jsme tu i pro firmy

Kavárny, kanceláře, hotely i velké festivaly a události. Zajistíme vám dodávku kávy, vybavení i spičkový servis.