Jak se pozná výborná káva?

Milujete kávu, ale jste pouze konzument, který se nevyzná v druzích a netuší, jak tento nápoj správně připravit? Podívejte se na našeho malého průvodce světem kávové radosti.

Kvalitní středně pražená káva

Dopřáváte si kafíčko ve vybraných kavárnách? Rádi byste si tento nápoj připravili doma, ovšem netušíte, jak na to? Začněme výběrem kávy. Zajděte si přímo do specializované pražírny. Jaká je ta nejlepší? Opravdu profesionální firma udržuje stálý kontakt s tuzemskými, ale i mezinárodními importéry kávy nebo rovnou s farmáři, protože káva se nepěstuje u nás, ale v zahraničí. To ovšem neznamená, že by se naše, česká pražírna neměla zajímat o původ kávy. Naopak. Pracovníci pražírny díky kontaktu dokonale znají historii importéra či farmáře. Ví tak o původu každého zrnka a může ručit za kvalitu. Navíc díky tomu, že zná chuťový profil, má kávu řádně prozkoumanou, může vám snadno poradit s výběrem. Až přijdete do pražírny, jaký postup výběru vám bude nabídnut? Předně se vybírá dle země původu. Samozřejmě se selektuje i dle chuti, ji často ovlivňuje kyselost. Dnes se vyrábí spousta káv s příchutěmi. Jde ale spíše o lehké tóny přísad. Rozhodně káva s akcentem třešní nebude chutnat sladce. Podstatný je i způsob přípravy. Profesionál by vám měl umět poradit i s typem kávy, jenž se hodí k přípravě espressa, co stačí k latté apod. Středně pražená káva má co do kvality jasná pravidla.

Káva – nejlepší země

Dotkli jsme se zemí, kde se káva pěstuje. Původ je podstatný, protože importéři vyhlášených zemí mají logicky větší zkušenosti s pěstováním kávy. Ta se pěstuje v Etiopii, Brazílii, Kolumbii, Hondurasu nebo Papui-Nové Guinei. V těchto zemích se dodržují i přísné nároky na pěstování kávy, například se klade důraz na to, aby zrnka pocházela z aktuálních sklizní, a dále se dohlíží na další zpracování. Pro zajímavost, asi 65 % z celkové světové produkce kávy patří zrnkové kávě Arabica. Víte, co to pojmenování znamená? Jde o nejkvalitnější druh kávovníku, který se nabízí v bezpočtu chutí, tónů a přitom ani neobsahuje příliš kofeinu. S ní tedy nešlápnete vedle.

Seznamte se s kávou Mohaji

Jste u nás poprvé? Ochutnejte více druhů kávy Mohaji. Připravili jsme pro vás malé i velké degustační sety a rozdělili je podle způsobu přípravy, pro kterou se kávy hodí. Ať příště víte, pro kterou se vrátit.

Prozkoumejte nabídku

Kávové předplatné

Obdarujte sebe nebo své milované výhodným kávovým předplatným. Měsíčně vám doručíme 600 g nebo 1 kg naší čerstvě pražené kávy dle vašeho výběru.

S naším předplatným nikdy nezůstanete bez kávy a ušetříte.

Další informace

Příběh Mohaji

Mohaji je česká pražírna výběrové kávy, kterou v roce 2015 založilo trio Monika, Hanz a Jirka. S pečlivostí vybíráme a pražíme kávová zrna ze všech koutů světa tak, abyste si mohli vybrat z rozmanitých chutí, ať už patříte mezi fanoušky espressa, nebo filtrované kávy.

Aktuálně pro vás každý den praží David, spolumajitel Mohaji.

Prozkoumejte nabídku

Kávový catering

S naším kávovým cateringem proměníte každou akci v nezapomenutelný zážitek.

  • Schůzky, oslavy, konference a festivaly.
  • Jsme připraveni i na opravdu velké akce se stovkami hostů.
  • Zajistíme veškeré vybavení i vyškolené baristy.
  • Umístíme vaše logo na kelímek, nebo rovnou na celý stánek.

Zvládneme i ty opravdu velké akce. Pro festival Rock for People zajišťujeme dodávky kávy i obsluhu návštěvníků, pořadatelů a účinkujících.

Další informace

Káva do druhého dne u vás

Objednejte do 13:00 a vaši objednávku odešleme ve stejný den. Ten další už budete mít kávu u sebe.

Výběrová káva z celého světa

Objevte rozdíly, které nabízí kávy z různých koutů světa. Pražíme jen opravdové výběrovky, každý den, ručně a s pečlivostí, která jim náleží. Ochutnejte i vy.

U nás si vybere každý

Ať už jste milovníkem hutného a silného espressa, nebo lehkého ovocně svěžího filtru, v naší nabídce si určitě vyberete.

Jsme tu i pro firmy

Kavárny, kanceláře, hotely i velké festivaly a události. Zajistíme vám dodávku kávy, vybavení i spičkový servis.