Jak se pozná výborná káva?

Milujete kávu, ale jste pouze konzument, který se nevyzná v druzích a netuší, jak tento nápoj správně připravit? Podívejte se na našeho malého průvodce světem kávové radosti.

Kvalitní středně pražená káva

Dopřáváte si kafíčko ve vybraných kavárnách? Rádi byste si tento nápoj připravili doma, ovšem netušíte, jak na to? Začněme výběrem kávy. Zajděte si přímo do specializované pražírny. Jaká je ta nejlepší? Opravdu profesionální firma udržuje stálý kontakt s tuzemskými, ale i mezinárodními importéry kávy nebo rovnou s farmáři, protože káva se nepěstuje u nás, ale v zahraničí. To ovšem neznamená, že by se naše, česká pražírna neměla zajímat o původ kávy. Naopak. Pracovníci pražírny díky kontaktu dokonale znají historii importéra či farmáře. Ví tak o původu každého zrnka a může ručit za kvalitu. Navíc díky tomu, že zná chuťový profil, má kávu řádně prozkoumanou, může vám snadno poradit s výběrem. Až přijdete do pražírny, jaký postup výběru vám bude nabídnut? Předně se vybírá dle země původu. Samozřejmě se selektuje i dle chuti, ji často ovlivňuje kyselost. Dnes se vyrábí spousta káv s příchutěmi. Jde ale spíše o lehké tóny přísad. Rozhodně káva s akcentem třešní nebude chutnat sladce. Podstatný je i způsob přípravy. Profesionál by vám měl umět poradit i s typem kávy, jenž se hodí k přípravě espressa, co stačí k latté apod. Středně pražená káva má co do kvality jasná pravidla.

Káva – nejlepší země

Dotkli jsme se zemí, kde se káva pěstuje. Původ je podstatný, protože importéři vyhlášených zemí mají logicky větší zkušenosti s pěstováním kávy. Ta se pěstuje v Etiopii, Brazílii, Kolumbii, Hondurasu nebo Papui-Nové Guinei. V těchto zemích se dodržují i přísné nároky na pěstování kávy, například se klade důraz na to, aby zrnka pocházela z aktuálních sklizní, a dále se dohlíží na další zpracování. Pro zajímavost, asi 65 % z celkové světové produkce kávy patří zrnkové kávě Arabica. Víte, co to pojmenování znamená? Jde o nejkvalitnější druh kávovníku, který se nabízí v bezpočtu chutí, tónů a přitom ani neobsahuje příliš kofeinu. S ní tedy nešlápnete vedle.

Káva nás prostě baví...

Ve světě výběrové kávy nás neustále něco fascinuje a překvapuje. Jsou to především nové a nové vůně, chutě a způsoby přípravy, které neustále objevujeme. Přesně to byl ten impulz, na základě kterého jsme se před lety vrhli na pražení a prodej kávy.

Mám chuť na pořádnou kávu

ČESKÁ PRAŽÍRNA VÝBĚROVÉ KÁVY

Jsme malá česká pražírna, která si potrpí na kvalitu svých produktů. Kávová zrna nakupujeme z celého světa a tady u nás je s láskou pražíme a blendujeme do směsí.

Káva je pro nás velmi osobní a individuální záležitostí - od výběru těch správných zrn, způsobu přípravy, až po výsledné servírování. To vše záleží čistě na Vás. Nabídku se snažíme přizpůsobovat našim zákazníkům. Sledujeme jejich preference a jimi se řídíme při objevování nových zrn. Věříme, že díky rozmanitosti chutí a tónů si u nás každý najde svého favorita. Naším hlavním cílem je, abyste z pití kávy měli radost.

Chci ochutnat Espresso směs

Kávový eshop

Prodej kávy? To prostě milujeme. Na našem eshopu naleznete vše co správný kávomilec potřebuje. Čerstvě praženou kávu na espresso, alternativní přípravu, ale i spoustu kávového příslušenství.

Mám chuť na pořádnou kávu

Snižujeme uhlíkovou stopu

Při pražení kávy nám vzniká biologický odpad. Jsou to kávové slupky nebo také pergamon, který rozdáváme zahrádkářům v našem okolí či zákazníkům jako hnojivo. Pokud Vám přijde objednávka naší kávy v již použité krabici, nedivte se. I tímto způsobem se snažíme, aby náš prodej kávy byl šetrný k přírodě.

Mám chuť na pořádnou kávu

káva do druhého dne u vás

Vaší objednávce se věnujeme hned, jak k nám přijde. Zpravidla se nám ji daří ješte tentýž den expedovat k Vám. Do druhého dne si tak svoji objednanou kávu můžete vychutnávat v pohodlí Vašeho domova.

káva ze všech koutů světa

Spolupracujeme hned s několika evropskými a českými importéry, kteří pro nás dováží kávu od producentů z celého světa. Ná základě vzorků, které si předem vyžádáme, se rozhodujeme, které kávy nakoupíme a necháme dovézt k nám do pražírny, abychom je následně mohli upražit a nabídnout Vám je na našem e-shopu.

káva pro všechny

Výběrem kávových odrůd, druhem zpracování, ale třeba i způsobem pražení se Vám snažíme nabídnout takové kávy, aby si u nás vybral opravdu každý. Ať už jste milovníkem hutného a silného espressa, lehkého ovocně svěžího filtru či "starého dobrého turka".

top servis

Jste kavárna, kancelář, hotel či koncový zákazník? Neděláme rozdíly. Vždy nám jde o to, abyste s naším přístupem a našimi službami byli maximálně spokojeni. Na Vaše dotazy a zprávy reagujeme rychle a flexibilně.