O nás

Příběh Mohaji se píše od roku 2015, kdy se v jeden okamžik sešli tři nadšenci Monika, Hanz a Jirka se stejným nápadem "pojďme dělat dobrou výběrovku". Jak plynul čas, cesty této trojice se postupně rozešly. Nyní vedou pražírnu David s Jirkou, které doplňuje a skvěle podporuje Katka. Naši pražírnu kávy najdete ve středočeském Kostelci nad Labem. Zde máme svoji základnu a veškeré zázemí, které k pražení, distribuci a provozu e-shopu potřebujeme.

 

Pražíme výhradně výběrovou kávu – to znamená, že od dodavatelů vybíráme kávy, které mají SCA skóre vyšší než 82 bodů. Při výběru zohledňujeme, na jaký stupeň pražení a způsob přípravy cílíme a jakého chuťového charakteru kávy chceme dosáhnout. Hlavním pražičem Mohaji je její spolumajitel David Pánek, který pro vás každý týden praží čerstvá zrna na pražičce Typhoon 10 kg Hybrid Industrial.

 

  

V naší nabídce najdete 4 skupiny káv:

  • Jednodruhové kávy z Jižní Ameriky s plným čokoládovým tělem, ořechovými a případně lehkými ovocnými tóny. Tyto kávy jsou určené pro přípravu espressa či kávových nápojů na jeho bázi.

  • Jednodruhové kávy z Afriky či Indonésie s lehčím tělem a výraznými ovocnými tóny. Jsou skvělé na alternativní přípravu jako je třeba Chemex, V60 nebo na Cold brew.

  • Espresso směsi s vyváženou chutí a nulovou aciditou (kyselostí) určené na přípravu kávy v domácích kávovarech. Zrnka určená pro espresso směsi mícháme před samotným pražením.

  • Kávové limitky – opravdové speciality, které jinde nenajdete. Vyzkoušejte třeba kávu, kterou jsme před upražením fermentovali v opravdu kvalitním venezuelském rumu.

 

Abyste si kávu Mohaji vychutnali pokaždé co nejčerstvější, pražíme každý týden. Káva potřebuje trochu času, aby se vydýchala a rozvinula se její chuť. Doporučujeme proto kávu připravovat nejdříve 14 dnů od data upražení (najdete na zadní straně obalu), kdy káva začíná mít ten správný chuťový charakter.

Kávu balíme do neprůhledných sáčků se zipem a jednocestným ventilem. V neotevřeném obalu vydrží káva čerstvá minimálně 4 měsíce. Po otevření pečlivě uzavírejte balení pomocí zipu a přes ventil ze sáčku vytlačte veškerý vzduch. Prodloužíte tak dobu, po kterou zůstane káva voňavá a plná chutí.

 

Seznamte se s kávou Mohaji

Jste u nás poprvé? Ochutnejte více druhů kávy Mohaji. Připravili jsme pro vás malé i velké degustační sety a rozdělili je podle způsobu přípravy, pro kterou se kávy hodí. Ať příště víte, pro kterou se vrátit.

Prozkoumejte nabídku

Kávové předplatné

Obdarujte sebe nebo své milované výhodným kávovým předplatným. Měsíčně vám doručíme 600 g nebo 1 kg naší čerstvě pražené kávy dle vašeho výběru.

S naším předplatným nikdy nezůstanete bez kávy a ušetříte.

Další informace

Příběh Mohaji

Mohaji je česká pražírna výběrové kávy, kterou v roce 2015 založilo trio Monika, Hanz a Jirka. S pečlivostí vybíráme a pražíme kávová zrna ze všech koutů světa tak, abyste si mohli vybrat z rozmanitých chutí, ať už patříte mezi fanoušky espressa, nebo filtrované kávy.

Aktuálně pro vás každý den praží David, spolumajitel Mohaji.

Prozkoumejte nabídku

Kávový catering

S naším kávovým cateringem proměníte každou akci v nezapomenutelný zážitek.

  • Schůzky, oslavy, konference a festivaly.
  • Jsme připraveni i na opravdu velké akce se stovkami hostů.
  • Zajistíme veškeré vybavení i vyškolené baristy.
  • Umístíme vaše logo na kelímek, nebo rovnou na celý stánek.

Zvládneme i ty opravdu velké akce. Pro festival Rock for People zajišťujeme dodávky kávy i obsluhu návštěvníků, pořadatelů a účinkujících.

Další informace

Káva do druhého dne u vás

Objednejte do 13:00 a vaši objednávku odešleme ve stejný den. Ten další už budete mít kávu u sebe.

Výběrová káva z celého světa

Objevte rozdíly, které nabízí kávy z různých koutů světa. Pražíme jen opravdové výběrovky, každý den, ručně a s pečlivostí, která jim náleží. Ochutnejte i vy.

U nás si vybere každý

Ať už jste milovníkem hutného a silného espressa, nebo lehkého ovocně svěžího filtru, v naší nabídce si určitě vyberete.

Jsme tu i pro firmy

Kavárny, kanceláře, hotely i velké festivaly a události. Zajistíme vám dodávku kávy, vybavení i spičkový servis.