Časté dotazy při nákupu

  1. KDY BYLA KÁVA PRAŽENÁ?

 

Dost často se nás ptáte, kdy byla káva pražená.

Kávu pražíme každý týden, tudíž se k Vám vždy dostane káva čerstvá a v té nejlepší možné kondici. Kolují mezi Vámi také mýty, že čím je káva kratší dobu od pražení, tím je chutnější. To prosím není pravda. I z tohoto důvodu velmi doporučujeme konzumovat kávu 1-2 týdny od data pražení. Káva si po upražení potřebuje dostatečně odpočinout a vydýchat, aby vyniklo její aroma a chuťový profil. Některé tvrdší, africké kávy chutnají nejlépe klidně i dva měsíce od upražení.  1. JAK POZNÁM KYSELOU A NEKYSELOU KÁVU?

 

Velké téma mezi zákazníky a milovníky kávy.

Kávová zrna pochází z kávových třešní, plodů kávovníku. Je to tedy ovoce a acidita (kyselost) k ní v jakékoliv míře prostě patří. Míra acidity se dá ovlivnit zpracováním zrna, výběrem odrůdy a v neposlední řadě také způsobem pražení.

V našem e-shopu vždy nabízíme kávy bez acidity či jen s nepatrnou, které se více hodí například  na přípravu espressa v domácím kávovaru, ale zároveň také výrazné kávy s ovocnými a květinovými tóny, které se pro změnu více hodí na alternativní přípravu (V60, aeropress, atd.)

Jelikož Vám nakupování naší kávy chceme co nejvíce ulehčit, u každé z káv naleznete  v popisu míru acidity a na jakou přípravu se káva nejlépe hodí.  1. KDY MOHU SVOJI OBJEDNÁVKU ČEKAT DOMA?

 

Zpravidla Vaši objednávku expedujeme ten samý či hned druhý den od objednání. Dá se tedy říct, že svoji objednanou kávu můžete očekávat do 48 hodin od objednání. O průběhu Vaší objednávky se Vás samozřejmě snažíme maximálně informovat, a v případě jakýchkoliv dotazů a požadavků reagovat obratem a flexibilně.

Seznamte se s kávou Mohaji

Jste u nás poprvé? Ochutnejte více druhů kávy Mohaji. Připravili jsme pro vás malé i velké degustační sety a rozdělili je podle způsobu přípravy, pro kterou se kávy hodí. Ať příště víte, pro kterou se vrátit.

Prozkoumejte nabídku

Kávové předplatné

Obdarujte sebe nebo své milované výhodným kávovým předplatným. Měsíčně vám doručíme 600 g nebo 1 kg naší čerstvě pražené kávy dle vašeho výběru.

S naším předplatným nikdy nezůstanete bez kávy a ušetříte.

Další informace

Příběh Mohaji

Mohaji je česká pražírna výběrové kávy, kterou v roce 2015 založilo trio Monika, Hanz a Jirka. S pečlivostí vybíráme a pražíme kávová zrna ze všech koutů světa tak, abyste si mohli vybrat z rozmanitých chutí, ať už patříte mezi fanoušky espressa, nebo filtrované kávy.

Aktuálně pro vás každý den praží David, spolumajitel Mohaji.

Prozkoumejte nabídku

Kávový catering

S naším kávovým cateringem proměníte každou akci v nezapomenutelný zážitek.

  • Schůzky, oslavy, konference a festivaly.
  • Jsme připraveni i na opravdu velké akce se stovkami hostů.
  • Zajistíme veškeré vybavení i vyškolené baristy.
  • Umístíme vaše logo na kelímek, nebo rovnou na celý stánek.

Zvládneme i ty opravdu velké akce. Pro festival Rock for People zajišťujeme dodávky kávy i obsluhu návštěvníků, pořadatelů a účinkujících.

Další informace

Káva do druhého dne u vás

Objednejte do 13:00 a vaši objednávku odešleme ve stejný den. Ten další už budete mít kávu u sebe.

Výběrová káva z celého světa

Objevte rozdíly, které nabízí kávy z různých koutů světa. Pražíme jen opravdové výběrovky, každý den, ručně a s pečlivostí, která jim náleží. Ochutnejte i vy.

U nás si vybere každý

Ať už jste milovníkem hutného a silného espressa, nebo lehkého ovocně svěžího filtru, v naší nabídce si určitě vyberete.

Jsme tu i pro firmy

Kavárny, kanceláře, hotely i velké festivaly a události. Zajistíme vám dodávku kávy, vybavení i spičkový servis.