Časté dotazy při nákupu

  1. KDY BYLA KÁVA PRAŽENÁ?

 

Dost často se nás ptáte, kdy byla káva pražená.

Kávu pražíme každý týden, tudíž se k Vám vždy dostane káva čerstvá a v té nejlepší možné kondici. Kolují mezi Vámi také mýty, že čím je káva kratší dobu od pražení, tím je chutnější. To prosím není pravda. I z tohoto důvodu velmi doporučujeme konzumovat kávu 1-2 týdny od data pražení. Káva si po upražení potřebuje dostatečně odpočinout a vydýchat, aby vyniklo její aroma a chuťový profil. Některé tvrdší, africké kávy chutnají nejlépe klidně i dva měsíce od upražení.  1. JAK POZNÁM KYSELOU A NEKYSELOU KÁVU?

 

Velké téma mezi zákazníky a milovníky kávy.

Kávová zrna pochází z kávových třešní, plodů kávovníku. Je to tedy ovoce a acidita (kyselost) k ní v jakékoliv míře prostě patří. Míra acidity se dá ovlivnit zpracováním zrna, výběrem odrůdy a v neposlední řadě také způsobem pražení.

V našem e-shopu vždy nabízíme kávy bez acidity či jen s nepatrnou, které se více hodí například  na přípravu espressa v domácím kávovaru, ale zároveň také výrazné kávy s ovocnými a květinovými tóny, které se pro změnu více hodí na alternativní přípravu (V60, aeropress, atd.)

Jelikož Vám nakupování naší kávy chceme co nejvíce ulehčit, u každé z káv naleznete  v popisu míru acidity a na jakou přípravu se káva nejlépe hodí.  1. KDY MOHU SVOJI OBJEDNÁVKU ČEKAT DOMA?

 

Zpravidla Vaši objednávku expedujeme ten samý či hned druhý den od objednání. Dá se tedy říct, že svoji objednanou kávu můžete očekávat do 48 hodin od objednání. O průběhu Vaší objednávky se Vás samozřejmě snažíme maximálně informovat, a v případě jakýchkoliv dotazů a požadavků reagovat obratem a flexibilně.

Káva nás prostě baví...

Ve světě výběrové kávy nás neustále něco fascinuje a překvapuje. Jsou to především nové a nové vůně, chutě a způsoby přípravy, které neustále objevujeme. Přesně to byl ten impulz, na základě kterého jsme se před lety vrhli na pražení a prodej kávy.

Mám chuť na pořádnou kávu

ČESKÁ PRAŽÍRNA VÝBĚROVÉ KÁVY

Jsme malá česká pražírna, která si potrpí na kvalitu svých produktů. Kávová zrna nakupujeme z celého světa a tady u nás je s láskou pražíme a blendujeme do směsí.

Káva je pro nás velmi osobní a individuální záležitostí - od výběru těch správných zrn, způsobu přípravy, až po výsledné servírování. To vše záleží čistě na Vás. Nabídku se snažíme přizpůsobovat našim zákazníkům. Sledujeme jejich preference a jimi se řídíme při objevování nových zrn. Věříme, že díky rozmanitosti chutí a tónů si u nás každý najde svého favorita. Naším hlavním cílem je, abyste z pití kávy měli radost.

Chci ochutnat Espresso směs

Kávový eshop

Prodej kávy? To prostě milujeme. Na našem eshopu naleznete vše co správný kávomilec potřebuje. Čerstvě praženou kávu na espresso, alternativní přípravu, ale i spoustu kávového příslušenství.

Mám chuť na pořádnou kávu

Snižujeme uhlíkovou stopu

Při pražení kávy nám vzniká biologický odpad. Jsou to kávové slupky nebo také pergamon, který rozdáváme zahrádkářům v našem okolí či zákazníkům jako hnojivo. Pokud Vám přijde objednávka naší kávy v již použité krabici, nedivte se. I tímto způsobem se snažíme, aby náš prodej kávy byl šetrný k přírodě.

Mám chuť na pořádnou kávu

káva do druhého dne u vás

Vaší objednávce se věnujeme hned, jak k nám přijde. Zpravidla se nám ji daří ješte tentýž den expedovat k Vám. Do druhého dne si tak svoji objednanou kávu můžete vychutnávat v pohodlí Vašeho domova.

káva ze všech koutů světa

Spolupracujeme hned s několika evropskými a českými importéry, kteří pro nás dováží kávu od producentů z celého světa. Ná základě vzorků, které si předem vyžádáme, se rozhodujeme, které kávy nakoupíme a necháme dovézt k nám do pražírny, abychom je následně mohli upražit a nabídnout Vám je na našem e-shopu.

káva pro všechny

Výběrem kávových odrůd, druhem zpracování, ale třeba i způsobem pražení se Vám snažíme nabídnout takové kávy, aby si u nás vybral opravdu každý. Ať už jste milovníkem hutného a silného espressa, lehkého ovocně svěžího filtru či "starého dobrého turka".

top servis

Jste kavárna, kancelář, hotel či koncový zákazník? Neděláme rozdíly. Vždy nám jde o to, abyste s naším přístupem a našimi službami byli maximálně spokojeni. Na Vaše dotazy a zprávy reagujeme rychle a flexibilně.