Vaše dotazy

Která káva se nejvíce hodí na espresso?

 

Pokud se bavíme o nejvhodnější kávě pro použití v domácím espresso kávovaru - jsou to většinou směsi z arabik, které jsou stylem pražení a výběrem zrn namíchány tak, aby se pro tuto přípravu hodili nejlépe. Značíme je jako Blend (Original Espresso Blend či Exclusive Espresso Blend).Jak rychle musím kávu spotřebovat?

 

Káva se nekazí a má poměrně dlouhou trvanlivost - platí ale pravidlo, že by se měla spotřebovat v co nejkratším možném čase od otevření sáčku. Ideálně do 1-3 týdnů. Čím déle je káva otevřená, tím rychleji se vytrácí její aroma a chuťové tóny.Jak nejlépe mám kávu skladovat?

 

Jednoduché pravidlo - kávu skladujte vždy v suchu a temnu. Naše sáčky jsou vybaveny  znovu uzavíratelným zipem a jednocestným ventilem, tudíž ji doporučujeme ponechat v originálním obalu a ne přesýpat do jiných nádob. Uložíme-li kávu na vhodné místo o pokojové teplotě (ideálně do 20 stupňů Celsia), mimo zdroje tepla a pachů, máme nejlepší možné předpoklady pro to, uchovat co nejdéle čerstvost, chuť a aroma kávy. Podle čeho si mám kávu vybrat?

 

Rozhodujícími faktory pro Váš výběr bude nejspíš chuť a způsob, jakým budete kávu připravovat.

Z pravidla - kávy, které mají chuťový profil do čokolády, ořechů, karamelu apod. jsou vhodnější na espresso, moka konvičku  či klasického českého turka. Naopak kávy s chuťovým profilem do ovoce, květin, apod. doporučujeme především na přípravu filtrované kávy, ať už v podobě V60, chemexu či aeropressu.

Káva nás prostě baví...

Ve světě výběrové kávy nás neustále něco fascinuje a překvapuje. Jsou to především nové a nové vůně, chutě a způsoby přípravy, které neustále objevujeme. Přesně to byl ten impulz, na základě kterého jsme se před lety vrhli na pražení a prodej kávy.

Mám chuť na pořádnou kávu

Kávový eshop

Prodej kávy? To prostě milujeme. Na našem eshopu naleznete vše co správný kávomilec potřebuje. Čerstvě praženou kávu na espresso, alternativní přípravu, ale i spoustu kávového příslušenství.

Mám chuť na pořádnou kávu

Snižujeme uhlíkovou stopu

Při pražení kávy nám vzniká biologický odpad. Jsou to kávové slupky nebo také pergamon, který rozdáváme zahrádkářům v našem okolí či zákazníkům jako hnojivo. Pokud Vám přijde objednávka naší kávy v již použité krabici, nedivte se. I tímto způsobem se snažíme, aby náš prodej kávy byl šetrný k přírodě.

Mám chuť na pořádnou kávu

káva do druhého dne u vás

Vaši objednávce se věnujeme hned, jak k nám přijde. Zpravidla sa k nám ji daří ješte tentýž den expedovat k Vám. Do druhého dne si tak svoji objednanou kávu můžete vychutnávat v pohodlí Vašeho domova.

káva ze všech koutů světa

Spolupracujeme hned s několika evropskými a českými importéry, kteří pro nás dováží kávu od producentů, z celého světa. Ná základě vzorků, které si předem vyžádáme, se rozhodujeme, které kávy nakoupíme a necháme dovést k nám do pražírny, abychom je následně mohli upražit a nabídnout Vám je na našem e-shopu

káva pro všechny

Výběrem kávových odrůd, druhem zpracování ale třeba i způsobem pražení se Vám snažíme nabídnout takové kávy, aby si u nás vybral opravdu každý. Ať už jste milovníkem hutného a silného espressa, lehkým ovocně svěžím filtrem či "starým dobrým turkem".

top servis

Jste kavávarna, kancelář, hotel či koncový zákazník? Neděláme rozdíly. Vždy nám jde o to, abyste s naším přístupem a našimi službami byli maximálně spokojení. Na Vaše dotazy a zprávy reagujeme rychle a flexibilně.